Kurz zdravého, všímavého vaření

Každodenní život a situace jsou nejlepším učitelem a příležitostí k sebepoznání. Spojit příjemné s užitečným? Ano, to umíme! 

S radostí tě zveme na speciální událost – Kurz zdravého vaření a sebepoznávací pobyt v přírodě v jednom.

 Termín:  Středa 8.7. – neděle 12.7.2020

 Kurz bude mít tři základní části:

  • Kurz zdravého vegetariánského vaření,
  • Sebepoznávací část
  • Volný čas pro relax a integraci

 

 Kurz vaření

Praxe je nejlepší způsob, jak se něco nového skutečně naučit.

Společně budeme vařit v profesionální kuchyni pro skupinu cca. 20 lidí zdravou bezmasou stravu. Tvá role a míra zodpovědnosti bude záležet na tvých zkušenostech, dovednostech a míře otevřenosti.

V základu budeme požadovat pouze pomocné práce, krájení, míchání, chystání, úklid nádobí a prostoru. K tomu není zapotřebí žádné předchozí praxe, všechno potřebné tě naučíme na místě. Potřebná bude jen tvoje ochota naučit se nové dovednosti a aktivní přístup.

Pokud si ale troufneš, můžeš klidně navrhnout a připravit část menu, vydávat obědy, péct dezerty, komunikovat s hosty, možností je mnoho.

Během týdne se naučíš spoustu skvělých receptů, postupů a vychytávek. Naučíš se vařit více intuitivně i ve velkém množství a v naladění přímo na skupinu hostů.

Začíná se ráno přípravou snídaně a končí úklidem po večeři. V kuchyni se budete střídat a tak budeš mít čas pro sebe i pro odpočinek. Počítej ale s tím, že minimálně 6 hodin za den budeš v kuchyni, aktivní a všímavý k tomu, co probíhá kolem i uvnitř tebe.

 Sebepoznávací část

Vaření pro skupinu cizích lidí je fantastická příležitost potkat se sám se sebou, svým vnitřním nastavením, vzorci, očekáváními, pochybnostmi, (ne)rozhodností, stejně jako se svými dary, talenty a jedinečností.

Každý den bude koncipován tak, že bude mnoho příležitostí pro sdílení, konzultace, uvědomování si svého prožívání, všímavou činnost, práci s tělem a také relaxaci.

Budeme pracovat v přítomnosti s tím, co je, a s tím, co vyvstane. Naučíme se vše přijímat, správně rozlišovat, transformovat a nebo projevovat.

K dispozici budeme mít velmi podpůrné prostředí v krásné přírodě nedaleko přehrady Slapy. Možné budou procházky, koupání ve Vltavě, večerní oheň, hudební jammování, apod.

Součástí může být také jóga, dechová cvičení, meditace..

 Volný čas pro relax a integraci

V průběhu pobytu se najde také prostor pro to být sám se sebou, odpočívat a integrovat vše potřebné.

 Co ti to přinese?

Příležitost projevit své talenty a více se otevřít

Spoustu inspirace a nových dovedností

Naučíš se zdravě vařit pro sebe i pro skupinu

Poznáš blíže sama sebe a svůj vnitřní svět

Příjemný čas v krásné přírodě

Poznáš nové prostředí, lidi, přátele

Schopnosti lépe zvládat stres či jiné emoce

a mnoho dalšího... 🙂

 Lektor, průvodce:

Libor Váňa

Libor Váňa

Lektor, průvodce, skvělý kuchař

Libor je zkušeným průvodcem sebepoznání a také skvělým kuchařem, což je jedna z jeho vášní.

Ve svém životě prošel hlubokou vnitřní proměnou. Úspěšné podnikání, peníze, workoholismus – stejně jako svobodný život v přírodě mimo systém a škatulky. Jeho darem je všestrannost a vytrvalost. Má bohaté zkušenosti se sebepoznáním, změněnými stavy vědomí, nekonvenční náhled na smrt, život a Bytí. Jeho srdcovou záležitostí jsou pobyty ve tmě, kde prožil zatím celkově 98 dní a pracoval také jako průvodce terapií tmou. Jeho nejdelší pobyt trval 50 dní. Prošel si kompletní změnou životosprávy a v roce 2014 i 40 denním půstem. Je parťákem a průvodcem na cestách sebepoznání, poutníkem a alchymistou, stejně jako obyčejným člověkem. Libor pomáhá lidem zorientovat se v jejich vnitřních světech, nalézt své talenty a znovu si vzpomenout, kdo skutečně jsou. Otevírá lidská srdce a přináší jasnost do našich životů.

Více informací o mně a mé služby naleznete ZDE.

 

 Ubytování a strava:

Ubytování:  Na pohodlné posteli v pokoji s koupelnou. Když budeš chtít, můžeš spát třeba i venku na zahradě ve spacáku.

Strava: Plná penze, snídaně, oběd, večeře

Příjezd: Příjezd je možný ve středu 8.7. později odpoledne nebo v podvečer, dle domluvy

Konec: Končíme v neděli 12.7. odpoledne

 S sebou:

  • Pohodlné oblečení dovnitř i do přírody. Něco na převlečení, v kuchyni se člověk občas ušpiní.
  • Ručník, plavky, (chemické šampony, sprchové gely apod. nevozte, v centru se nepoužívají. Přírodní si klidně vem).
  • Deka, karimatka, případně spacák (je možné ale použít i místní povlečení)
  • Oblíbený hudební nástroj
  • Zápisník

DůležitéV tomto období, kdy je zvýšený výskyt virových onemocnění, je nesmírně důležité, aby účastník alespoň 2 týdny před příjezdem na pobyt nejevil příznaky některého z následujících onemocnění: horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod. Pokud by došlo k náhlému onemocnění pár dní před příjezdem, prosím Vás o včasné informování!

 Cena:

Cena za pobyt, kurz, stravu a ubytování je zcela v dobrovolné výši. „Dar za dar“, sám(a) na konci pobytu zvážíš kolik ti workshop přinesl do života a příslušnou částku můžeš darovat na účet neziskové organizace Centrum sebepoznání z.s. a tím podpořit další aktivity.

Č. účtu: 2701808466/2010

 Kontakt a registrace:

Na kurz je nezbytné se závazně přihlásit přes tento formulář. Skupinka bude malá, počet míst je limitovaný 2-3.

Pokud na tebe tentokrát nevyjde místo, budeme tě informovat. U formuláře můžeš zaškrtnout i políčko „Chci dostávat informace o podobných akcích“. Pokud ho necháš zaškrtnuté, dozvíš se, až bude další příležitost.

V případě dotazů volejte nebo pište:

Libor Váňa

Mobil: 773200206

Email: centrumsebepoznani@gmail.com

POZOR – V termínu 21.6.-2.7. budu na pobytu ve tmě a tedy nebudu odpovídat na vaše dotazy, ani schopen potvrdit vaše přihlášení. Prostě vyplňte formulář a určitě to dobře dopadne. Ozvu se na začátku července 🙂

Registrace:

 Místo:

Workshop bude probíhat v krásných prostorách Ekocentra Loutí, které se nachází nedaleko Slapské přehrady, asi hodinu od Prahy.

Adresa: Loutí 4, Rabyně

Doprava: Autem na místo, a nebo autobusem, který jezdí přímo ze Smíchovského nádraží v Praze až na zastávku Rabyně, Loutí.