Centrum Hojava

Uprostřed přírody, v náruči klidu, ideální na relax, rozjímání, setkání, nebo hlubokou práci.
 Vítejte! Právě jste našli to, co jste hledali.

Cítíš, že je čas zažít něco příjemného? Naladit se na sebe, relaxovat, načerpat novou energii a inspiraci?

Malebná vesnička Hojava na rozhraní Vysočiny a Jižních Čech nabízí ideální prostředí pro zastavení, relaxaci, milá setkání se zajímavými lidmi, prostor, kde můžeš načerpat novou energii nebo inspiraci.

Je obklopena hlubokými lesy, plnými malebných mechových zákoutí. Hned za chalupou se nachází krásný rybník a příroda v 650m nadmořské výšky dodává průzračně čistý, horský vzduch.

Na co se můžete těšit?

Ubytování v pohodlných pokojích.

Pohodlná postel, prostor, klid, krásný výhled. K dispozici také pracovní stůl, wifi, nebo místo k relaxaci či meditaci.

Kvalitní domácí strava.

Můžete využít různé možnosti delikátní, kvalitní, většinou bezmasé stravy. K dispozici máte také vlastní, vybavenou kuchyň.

Nádherná příroda, klid a čerstvý vzduch.

Místo je opravdu Hojivé, ideální pro odpočinek, regeneraci, načerpání nové energie nebo inspirace. Můžete být celý den v lesích, odpočívat v pokoji, nebo se zapojit do některé z dalších aktivit centra.

Další služby, podpora, inspirace.

Přímo v místě máte možnost získat podporu nebo poradenství zkušených průvodců. Načerpat inspiraci životního stylu, který je více v souladu. Darovat svému tělu masáž, nebo se naučit něco nového.

Centrum Hojava

S radostí sdílíme příjemný prostor s domácí atmosférou, kde je krásně za každého počasí i ročního období. Největší přidanou hodnotou je velmi klidná lokalita, nádherná příroda a čerstvý vzduch. Pobyt na Hojavě má opravdu až hojivé a relaxační účinky pro lidské tělo i duši.

Těšíme se na vaši přítomnost a věříme, že může být vzájemně inspirující i obohacující.

Dispozice chalupy:

Pro návštěvníky je k dispozici pravé křídlo chalupy.

Dva velké samostatné pokoje, síň, společenská místnost s kuchyní a koupelna. K dispozici je také uzavřený dvůr s posezením a zahrádka před chalupou.

V celém objektu je wifi internet.

Kuchyň je kompletně vybavená, k dispozici je varná konvice, sporák, lednice i mrazák, atd.

V objektu je centrální vytápění, ale v každém pokoji jsou také kamínka na dřevo, takže je možné si přitápět. 

Kapacita ubytování:

V každém pokoji jsou v základu dvě postele s pohodlnou matrací, plus vždy možnost rozšířit přistýlkou o další dvě místa. Pohodlně je možné ubytovat skupinu i 10 lidí. K dispozici je však jen jedna koupelna s WC.

Prostor je možné pronajmout jako celek, nebo např. jen jeden samostatný pokoj, dle aktuálních možností.

Ceník ubytování:

Celý prostor, max. 4 os. 1000,- Kč / den (každá další os. 200,- Kč)

Samostatný pokoj, max. 2 os. 500,- Kč / den (každá další os. 200,- Kč)

Samostatný pokoj, 1 osoba 350,- Kč / den

5 a více dní 10% sleva.

Služby:

Svůj pobyt i život můžete obohatit některou z našich služeb. K dispozici vám může být některý z našich průvodců, se kterým můžete prožít dohodnutý čas a aktivity.

Můžete se naučit nové dovednosti a inspirovat se ve zdravém životním stylu, zdravém vaření, józe, různých dechových nebo harmonizačních cvičeních atd.

Můžete konzultovat, nebo si užívat koučovací procházky v lese.

Průvodce vám může být podporou také při průchodu různými životními situacemi, při hledání nových impulzů nebo smyslu svého života.

Podrobnější možnosti naleznete dále na webu a nebo se můžete informovat osobně.

Doplňkové služby:

Půjčovna kol

Vyzvednutí, odvoz autem.

 O nás:

Tomáš Kubů

Tomáš Kubů

Pan domácí, Správce místa

Tomáš byl vždy dobrodruhem a cestovatelem. Hledal venku po celém světě. Již ve 20ti letech procestoval Ameriku, kde urazil vzdálenost 26 000 km během 6ti týdnů. Hledal uplatnění skrze mnohé profese. Vyhledával adrenalínové sporty, rychlé jízdy na motorce a byl úplně uvězněn v materiálním světě. Po vztahové krizi v roce  2015 postupně přišel o práci i své bydlení. Nevěděl co se životem a tak se rozhodl koupit jednosměrnou letenku a navštívit Jižní Ameriku. Procestoval Brazílii, Paraguay, Bolivii, Peru a Colombii. Navštívil permakulturní komunity i kmeny Shipibo. Skrz tyto zkušenosti a nespočet rituálů poznával odlišné způsoby života a jejich hodnoty. Po těchto zážitcích si začal uvědomovat svoji vnitřní prázdnotu a útěky před strachem skrze zážitky. Tyto prožitky ho přinutili začít více zpomalovat a nasměrovat pozornost do nitra. Začal vnímat svoje dary, kladný vztah k přírodě a nalaďovat se na její rytmus. Začlenil yogu do každodenního života a začal vidět, že vše co potřebuje má uvnitř i kolem sebe. Do života ostatním přináší upřímnost, hravost a inspiraci, stejně jako vědomí důležitosti přijetí i svých stinných stránek a zranitelnosti. Absolvoval několik půstů, včetně 21 denního a týdenní pobyt ve tmě. Má zkušenosti s mnohými technikami na očistu těla. Skrze ukotvování pozornosti do těla začlenil např. Wimhofovo dýchaní, tance 5 rytmů, chi – kung. Má rád interakci se zvířaty a rád sdílí tyto momenty s druhými. Uvědomil si, že nejdůležitější je budování vztahů, skrze které se přibližuje blíže sám sobě a pravdě každého v nás. Díky této zkušenosti otevřel vrátka chalupy, vybudované jeho předky, a společně s kamarádem Liborem zpřístupňují spolunalézání vyššího záměru na Hojavě.

 Mapa, kontakty:

Jak se k nám dostanete?

Vesnička Hojava se nachází na rozhraní Vysočiny a Jižních čech, cca. 1,5 hod pohodové cesty z Prahy nebo podobně dlouho z Brna.

Přesná adresa je Hojava 8, 39501 Lidmaň

V obci Lidmaň je trochu nenápadná odbočka a cedule Hojava. Může se stát, že vás navigace povede přes vedlejší osadu Bohutín, ale raději to vemte přes Lidmaň, je to lepší cesta.

Kontakty:

Tomáš Kubů

Mobil: +420 728 228 871

Email: hojava@centrumsebepoznani.cz

Kontaktní formulář:

 Okolí:

Místo se nachází cca. 30km od města Tábor, kde je veškerá vybavenost, 20km od Pelhřimova.
Nejbližší supermarket se nalézá v Kamenici nad Lipou, cca. 14 min. autem.

13 km od překrásného kamenolomu Antonka, který je vhodný i ke koupání:
WEB: http://antonka.cz/fotogalerie/?album=1&gallery=4

25 km k Chýnovským jeskyním 
WEB: https://www.caves.cz/jeskyne/chynovska-jeskyne/chynovska-jeskyne-turisticka-trasa

 Příroda na Hojavě:

 Galerie: